|| Kopuk GençLik || Zamane GençLerin SanaL Mekanı ||

OOOPS Bİ DAKKA KARDEŞ !

Şimdi Hacı Sen Bu Foruma Zati Üyeysen Sorun Yok,Giriş Yap.

Haa Yok Üye FeLan DeğiLim Üye oLupta Ne İşime Yarıyacak Diyorsan Oku;
Komedi,Arkadaşlık,İyi Vakit,Sanal Bi Aile Hatta Yetim ve Öksüz KardeşLerimize Sanal Ana ve Babada Oluruz Üye oL Yeter...

Join the forum, it's quick and easy

OOOPS Bİ DAKKA KARDEŞ !

Şimdi Hacı Sen Bu Foruma Zati Üyeysen Sorun Yok,Giriş Yap.

Haa Yok Üye FeLan DeğiLim Üye oLupta Ne İşime Yarıyacak Diyorsan Oku;
Komedi,Arkadaşlık,İyi Vakit,Sanal Bi Aile Hatta Yetim ve Öksüz KardeşLerimize Sanal Ana ve Babada Oluruz Üye oL Yeter...

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sayfayı FaceBook'ta Paylaş
Design By Sahirâne Design ©️
Tıkla Beğen
Erzurum

insan vucudu

PisLiCk
    PisLiCk
    Bay Özel Misafir
    Bay Özel Misafir

Uyarı Seviyesi Uyarı Seviyesi : Uyarı Yok !
    Cinsiyetim Cinsiyetim : Erkek
    Kayıt Tarihim Kayıt Tarihim : 17/01/10
    Yaşım Yaşım : 27
    MemLeketim MemLeketim : KasıMPaşa
    Mesaj Sayım Mesaj Sayım : 536

insan vucudu Empty insan vucudu

Mesaj tarafından PisLiCk Paz Ocak 17, 2010 5:29 pm

insan vucudu
    Vücudumuzda bulunan yağla 7 iri sabun kalıbı yapabiliriz.
    *O kadar çok karbon taşırız ki bunları bîr araya toplayıp kullanmak mümkün olsa; 9000 adet kurşun kalem yapabiliriz.2200 kibrite yetecek kadar fosforumuz[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] 250 gramdan fazla sürfürümüz[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] bir kaşık dolusu muz mağnezyummuş[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] 5 cm boyunda bir çivi yapacak kadar demirimiz vardır.

*Vücudumuzda 25 milyar oksijen alıcı kırmızı kan yuvarlakları bulunmaktadır. Bunları bir yüzey üzerine yayacak olursak 2570 metre karelik bir alanı kaplar.

*Bebekken 270'den fazla kemiğimiz varken[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] büyüdükçe bunların bazısı birbiriyle kaynaşarak sonunda sadece 206 kemikle kalırız.

*Kalbimiz normal olarak dakikada 70-72 kere atar. Bu atışa göre[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] 70 yaşındaki insanın kalbi 2500 milyon kere atmış ve bu süre içindede 167561600000 kilo kan[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] damarlarımıza pompalamıştır

*Normal bir vücut ısısı ile[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] insanın dayanabileceği en sıcak suyun ısısı 110°Cdir.

*Normal bir insan vücudunda bulunan elektrik[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] 25 Wattlık bir lambayı dakikalarca yakabilir.
    *Esmerlerde 120 bin[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] sarışınlarda ise 140 bin adet saç teli vardır. Her geçen gün başımızdan 25.000 arasında saç teli kopar ve yerine yine aynı sayıda yenileri çıkar.

*Tek bir dakika içerisinde 1025 cm küplük havayı içimize çeker[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] 4 kilograma yakın kanı vücudumuz içinde devrederiz.

*Yapılan araştırmalara göre 6 dakika su altında kalabilir[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] 20 dakika nefesimizi tutabilir[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] sıfırın altında 103 derecelik bir soğuğa karşı koyabiliriz. 30 gün aç 110 saat da uykusuzluğa dayanabiliriz.
    *Tırnaklarımız bir yılda 3[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]75 metre kadar uzar.

*İnsan doğduktan bir kaç gün sonraya kadar[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.] hiç birşey duymayacak kadar sağırdır.

Forum Saati Paz Mayıs 12, 2024 12:20 am