|| Kopuk GençLik || Zamane GençLerin SanaL Mekanı ||

OOOPS Bİ DAKKA KARDEŞ !

Şimdi Hacı Sen Bu Foruma Zati Üyeysen Sorun Yok,Giriş Yap.

Haa Yok Üye FeLan DeğiLim Üye oLupta Ne İşime Yarıyacak Diyorsan Oku;
Komedi,Arkadaşlık,İyi Vakit,Sanal Bi Aile Hatta Yetim ve Öksüz KardeşLerimize Sanal Ana ve Babada Oluruz Üye oL Yeter...

Join the forum, it's quick and easy

OOOPS Bİ DAKKA KARDEŞ !

Şimdi Hacı Sen Bu Foruma Zati Üyeysen Sorun Yok,Giriş Yap.

Haa Yok Üye FeLan DeğiLim Üye oLupta Ne İşime Yarıyacak Diyorsan Oku;
Komedi,Arkadaşlık,İyi Vakit,Sanal Bi Aile Hatta Yetim ve Öksüz KardeşLerimize Sanal Ana ve Babada Oluruz Üye oL Yeter...

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sayfayı FaceBook'ta Paylaş
Design By Sahirâne Design ©️
Tıkla Beğen
Erzurum

Unutkanlık, İyi Bir Hafıza Göstergesi Olabilir

sincerely
    sincerely
    Unutkanlık, İyi Bir Hafıza Göstergesi Olabilir CouronnePatRoN
    PatRoN

Uyarı Seviyesi Uyarı Seviyesi : Uyarı Yok !
    Cinsiyetim Cinsiyetim : Kadın
    Kayıt Tarihim Kayıt Tarihim : 22/01/10
    MemLeketim MemLeketim : Kocaeli
    Mesaj Sayım Mesaj Sayım : 345

Unutkanlık, İyi Bir Hafıza Göstergesi Olabilir Empty Unutkanlık, İyi Bir Hafıza Göstergesi Olabilir

Mesaj tarafından sincerely Çarş. Ocak 27, 2010 11:03 pm

Unutkanlık, İyi Bir Hafıza Göstergesi Olabilir
    Uzaktan kumandayı nereye koyduğunuzu hatırlamıyor musunuz? Probleminiz kötü hafıza olmayabilir. Hatta bu iyi hafıza göstergesi bile olabilir. Bazı insanlar bilgilerin gigabaytlarını depolayabilirler. Eğer onlardan biriyseniz, bütün hacim, özellikle gereksiz bilgilerle doludur ve akıl çöplüğü gibidir: bu beyninizi darmadağınık edebilir. İyi hafızanın anahtarı seçici olmaktır: ilgili olanı elde tutmak, önemsiz olanı çıkarıp atmaktır.

Beyniniz içeceğinizi nereye koyduğunuz, caddedeki trafik işaretinin ne söylediği gibi şeylerin bulunduğu kısa süreli görsel bellekte ise genelde bir kerede sadece üç ya da dört şeyi tutabilir. Bundan dolayı, verilerin gereksiz parçalarını etkili bir şekilde “silme” bir şeyleri anımsamada iyi olup olmadığınız arasında farklılık yaratabilir.

Bilgisayarınızda az şey yüklü olduğunda onun hard diskinde araştırma yapmanın daha kolay olması gibi beyniniz de içinde daha az gözden geçirilecek şey olduğunda daha iyi çalışır. Beyninizi sadece sizin için önemli şeyleri depolaması için yeniden eğitip eğitemeyeceğiniz henüz bulunamamıştır. Bunun yanında, şimdi söyleyeceğimiz stratejiler size yardımcı olabilir:

Uçak biletinizi nereye soktuğunuz ya da patronunuzu saat kaçta aramanız gerektiği gibi gerçekten hatırlamanız gereken bir şeyler olduğunda dikkatinizi dağıtan(dudağında piercing olan ya da bir papağanı olan kız gibi) her şeyi görmezden gelin ve kilitlenmeniz gereken şeye ODAKLANIN.

Ayrıca, hatırlamanız gerekenleri bazı duygusal şeylerle ilişkilendirin: kalpten bağlı olduğunuz ailenizden notlar alın. Çantanızı kendiniz taşıyorsanız sırt ağrınız olduğunda çantanızdaki istek listesini arka cebinize koyun. Bu gibi şeyler size yardımcı olacaktır.

Şimdi bu sayfadaki haberi gönderme tuşları neredeydi?

Forum Saati Salı Mayıs 07, 2024 8:55 am