|| Kopuk GençLik || Zamane GençLerin SanaL Mekanı ||

OOOPS Bİ DAKKA KARDEŞ !

Şimdi Hacı Sen Bu Foruma Zati Üyeysen Sorun Yok,Giriş Yap.

Haa Yok Üye FeLan DeğiLim Üye oLupta Ne İşime Yarıyacak Diyorsan Oku;
Komedi,Arkadaşlık,İyi Vakit,Sanal Bi Aile Hatta Yetim ve Öksüz KardeşLerimize Sanal Ana ve Babada Oluruz Üye oL Yeter...

Join the forum, it's quick and easy

OOOPS Bİ DAKKA KARDEŞ !

Şimdi Hacı Sen Bu Foruma Zati Üyeysen Sorun Yok,Giriş Yap.

Haa Yok Üye FeLan DeğiLim Üye oLupta Ne İşime Yarıyacak Diyorsan Oku;
Komedi,Arkadaşlık,İyi Vakit,Sanal Bi Aile Hatta Yetim ve Öksüz KardeşLerimize Sanal Ana ve Babada Oluruz Üye oL Yeter...

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sayfayı FaceBook'ta Paylaş
Design By Sahirâne Design ©️
Tıkla Beğen
Erzurum

2 posters

Bir yazılım kurarken lisans sözleşmesini mutlaka okuyun, ölmeden önce onu kullanmanız yasak olabilir .

Tek Forum
    Tek Forum
    Geçerken Uğramış
    Geçerken Uğramış

Uyarı Seviyesi Uyarı Seviyesi : Uyarı Yok !
    Cinsiyetim Cinsiyetim : Erkek
    Kayıt Tarihim Kayıt Tarihim : 24/04/10
    Yaşım Yaşım : 52
    Mesaj Sayım Mesaj Sayım : 111

Bir  yazılım  kurarken lisans sözleşmesini mutlaka okuyun, ölmeden önce onu kullanmanız yasak olabilir . Empty Bir yazılım kurarken lisans sözleşmesini mutlaka okuyun, ölmeden önce onu kullanmanız yasak olabilir .

Mesaj tarafından Tek Forum Perş. Mayıs 20, 2010 5:26 pm

Bir yazılım kurarken lisans sözleşmesini mutlaka okuyun, ölmeden önce onu kullanmanız yasak olabilir .
    Ücretsiz açık kaynak kodlu uygulamaların birbirinden farklı lisansları ve kısıtlamaları var.
    Son kullanıcı " Ücretsiz mi? Tamam ücretsiz " diye kuruyor ama bazı yazılımların yanında gelen kullanım sözleşmeleri gerçekten de akıllara zarar cinsten oluyor.
    Bir istatistiğe göre, sadece 230.000'den fazla projeden oluşan bir grupta bile 2000'den fazla lisans türü var. Neyse ki bunların 10 tanesi projelerin yüzde 93'ünü kapsıyor.
    Örnekler arasında: Beerware: "Bu yazılımı kullanıp da benimle karşılaşırsanız bira ısmarlamayı kabul ediyorsunuz", FenderWare: "Ticari kullanım için bir adet Fender Stratocaster gitar yollamanız gerekiyor" gibi ilginçlikler yer alıyor.
    Ama en ilginci bu değil... Berkeley Software Distrbution üyesi olmayanlar için Syc Parsing kit lisansı şu şekilde: "Bu yazılımı n HERHANGİ BİR kullanımı (Tamamen yasal ve ticaret dışı bile olsa) ölümden sonrasına kadar kesinlikle yasaktır" açıklamalı lisans kesinliklikle çok başarılı.
    (fog)'(x)
    (fog)'(x)
    Bir  yazılım  kurarken lisans sözleşmesini mutlaka okuyun, ölmeden önce onu kullanmanız yasak olabilir . CouronnePatRoN
    PatRoN

Uyarı Seviyesi Uyarı Seviyesi : Uyarı Yok !
    Cinsiyetim Cinsiyetim : Erkek
    Kayıt Tarihim Kayıt Tarihim : 14/01/10
    Yaşım Yaşım : 34
    MemLeketim MemLeketim : Yarimin Yanı
    Mesaj Sayım Mesaj Sayım : 2732

Bir  yazılım  kurarken lisans sözleşmesini mutlaka okuyun, ölmeden önce onu kullanmanız yasak olabilir . Empty Geri: Bir yazılım kurarken lisans sözleşmesini mutlaka okuyun, ölmeden önce onu kullanmanız yasak olabilir .

Mesaj tarafından (fog)'(x) Perş. Mayıs 20, 2010 8:06 pm

yok artık Bir  yazılım  kurarken lisans sözleşmesini mutlaka okuyun, ölmeden önce onu kullanmanız yasak olabilir . 879464

Forum Saati Paz Mayıs 19, 2024 8:15 am