|| Kopuk GençLik || Zamane GençLerin SanaL Mekanı ||

OOOPS Bİ DAKKA KARDEŞ !

Şimdi Hacı Sen Bu Foruma Zati Üyeysen Sorun Yok,Giriş Yap.

Haa Yok Üye FeLan DeğiLim Üye oLupta Ne İşime Yarıyacak Diyorsan Oku;
Komedi,Arkadaşlık,İyi Vakit,Sanal Bi Aile Hatta Yetim ve Öksüz KardeşLerimize Sanal Ana ve Babada Oluruz Üye oL Yeter...

Join the forum, it's quick and easy

OOOPS Bİ DAKKA KARDEŞ !

Şimdi Hacı Sen Bu Foruma Zati Üyeysen Sorun Yok,Giriş Yap.

Haa Yok Üye FeLan DeğiLim Üye oLupta Ne İşime Yarıyacak Diyorsan Oku;
Komedi,Arkadaşlık,İyi Vakit,Sanal Bi Aile Hatta Yetim ve Öksüz KardeşLerimize Sanal Ana ve Babada Oluruz Üye oL Yeter...

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sayfayı FaceBook'ta Paylaş
Design By Sahirâne Design ©️
Tıkla Beğen
Erzurum

Hem Çiziyor Hemde Para Kazanıyor...

Armoni
    Armoni
    Hem Çiziyor Hemde Para Kazanıyor... CouronnePatRoN
    PatRoN

Uyarı Seviyesi Uyarı Seviyesi : Uyarı Yok !
    Cinsiyetim Cinsiyetim : Kadın
    Kayıt Tarihim Kayıt Tarihim : 17/04/10
    Yaşım Yaşım : 32
    MemLeketim MemLeketim : Yarimin Yanı
    Mesaj Sayım Mesaj Sayım : 669

questions Hem Çiziyor Hemde Para Kazanıyor...

Mesaj tarafından Armoni Perş. Eyl. 30, 2010 12:53 pm

Hem çiziyor hem de para kazanıyor

Grafik sözcüğü kökeninden türetilmiş olan Graffiti, duvar yazıları ve resimler ile kişilerin kendilerini ifade ettiği görsel uygulamalara deniliyor

Dünya da ve ülkemizde de görebileceğimiz bu sanat dalı özellikle okul bahçelerinin duvarlarına bilinçli olarak yapılıyor.

Gençlerin yoğun ilgi gösterdiği bu sanat dalı birbirinden ilginç görüntüler ortaya çıkarıyor. Pendik Esenyalı Mahallesinde ikamet eden Tarık Yıldırım’da yaptığı birbirinden ilginç Graffiti çalışmaları ile görenleri şaşkına çeviriyor. Bolu İzzet Baysal Üniversitesi Resim Öğretmenliği bölümünden mezun olduğunu söyleyen Yıldırım, sprey boya veya fırça ile yapılabilen Graffiti çalışmalarının düz duvarlara kolaylıkla yapılabileceğini ifade etti.

“Yurt dışındaki sanatçılarla yarışabilirim”

Toplum arasında genel olarak illegal yollardan yapılan bu sanat kimine göre duvarları gereksiz yere boyamak anlamına gelirken, kimine göre de hayal dünyasını yansıtan bir sanat gibi görünüyor. İlk olarak Amerika’da Newyork’ta ortaya çıkan bu akım ile insanlar rekabet eder duruma gelmiş ve birbirinden farklı Graffiti örnekleri ortaya çıkmış. Tarık Yıldırım’da hem resim hem de yazı olarak bu işi profesyonel olarak yaptığını belirtiyor. Bolu, Çankırı, Zonguldak, İstanbul gibi birçok şehirde bu işi yaparak para kazandığını ve Türkiye’de şu an için bu sanat dalından para kazanmanın zor olduğu vurguladı.

Avrupa’da ve Amerika’da bu sanatı meslek haline getirerek uçuk rakamlarda iş yapanların olduğunu ve kendisine teklif gelmesi halinde kendisinin de yurt dışındaki sanatçılarla yarışabileceğini dile getiriyor. Pendik’te de birçok yerde çalışmalarının olduğunu söyleyen Yıldırım, insanların kendisini bazen yanlış anladığını ve zorlandığını söylese de bu sanatı bilenlerin de kendisine yardımcı olduğunu belirtti.

Tarık Yıldırım Türkiye çapında yaptığı Graffiti çalışmaları ile yoğun ilgi gördüğünü söylüyor.

Forum Saati Ptsi Mayıs 13, 2024 9:47 am