|| Kopuk GençLik || Zamane GençLerin SanaL Mekanı ||

OOOPS Bİ DAKKA KARDEŞ !

Şimdi Hacı Sen Bu Foruma Zati Üyeysen Sorun Yok,Giriş Yap.

Haa Yok Üye FeLan DeğiLim Üye oLupta Ne İşime Yarıyacak Diyorsan Oku;
Komedi,Arkadaşlık,İyi Vakit,Sanal Bi Aile Hatta Yetim ve Öksüz KardeşLerimize Sanal Ana ve Babada Oluruz Üye oL Yeter...

Join the forum, it's quick and easy

OOOPS Bİ DAKKA KARDEŞ !

Şimdi Hacı Sen Bu Foruma Zati Üyeysen Sorun Yok,Giriş Yap.

Haa Yok Üye FeLan DeğiLim Üye oLupta Ne İşime Yarıyacak Diyorsan Oku;
Komedi,Arkadaşlık,İyi Vakit,Sanal Bi Aile Hatta Yetim ve Öksüz KardeşLerimize Sanal Ana ve Babada Oluruz Üye oL Yeter...

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sayfayı FaceBook'ta Paylaş
Design By Sahirâne Design ©️
Tıkla Beğen
Erzurum

Türkiye Kayıpsız Devam Ederken ,Almanya Sırbistanı İki uzatma Sonunda Mağlup Etti

(fog)'(x)
    (fog)'(x)
    Türkiye Kayıpsız Devam Ederken ,Almanya Sırbistanı İki uzatma Sonunda Mağlup Etti CouronnePatRoN
    PatRoN

Uyarı Seviyesi Uyarı Seviyesi : Uyarı Yok !
    Cinsiyetim Cinsiyetim : Erkek
    Kayıt Tarihim Kayıt Tarihim : 14/01/10
    Yaşım Yaşım : 34
    MemLeketim MemLeketim : Yarimin Yanı
    Mesaj Sayım Mesaj Sayım : 2732

Türkiye Kayıpsız Devam Ederken ,Almanya Sırbistanı İki uzatma Sonunda Mağlup Etti Empty Türkiye Kayıpsız Devam Ederken ,Almanya Sırbistanı İki uzatma Sonunda Mağlup Etti

Mesaj tarafından (fog)'(x) Ptsi Ağus. 30, 2010 8:38 pm

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

İSTANBUL (2010 FIBA DÜNYA ŞAMPİYONASI) - Rusya karşısında 65-56 kazanan Türkiye 2010 FIBA Dünya Şampiyonası'nın ikinci gününde yenilgisiz olarak yoluna devam ediyor.

Ankara Arena'da aralarında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da bulunduğu 10,000 taraftarın önünde oynanan maçta Bogdan Tanjevic'in takımı savunmasıyla Rusya'yı bunaltırken Hidayet Türkoğlu'nun bulduğu sayılarla karşılaşmadan galip ayrılarak C Grubu'ndaki liderliğini sürdürdü.

Kayseri'de oynanan maçta iki uzatmanın sonunda Sırbistan'ı 82-81 mağlup eden Almanya büyük bir sürprize imza attı. Dördüncü çeyreğin son saniyelerinde Sırp oyuncu Aleksandar Radic'in bulduğu üç sayılık iki basket karşılaşmayı uzatmalara taşıdı. İlk uzatmanın bitmesine bir dakika kala Kosta Perovic'in serbest atışı maçın ikinci uzatmaya gitmesini sağladı. İkinci uzatmada Alman oyuncu Jan Jagla inanılmaz bir üçlükle maçı kıran hamleyi yaparken ve Dirk Bauermann'ın takımı maçı 1 sayı farkla kazandı.

Litvanya 17 sayı geriden geldiği maçta Kanada'yı 70-68 mağlup etti. İzmirde oynanan karşılaşmada Linas Kleiza'nın 18 sayı, 10 ribauntluk performansı ve Tomas Delininkaitis'in bulduğu 11 sayı galibiyette önemli rol oynadı.

Günün diğer maçında ise, ilk gün Fransa karşısında şok bir yenilgi alan son şampiyon İspanya, Marc Gasol ve Jorge Garbajosa ikilisinin bulduğu 36 sayıyla Yeni Zelanda karşısında 101-84 galip geldi.

İstanbul'da oynanan B Grubu maçında Slovenya'yı 99-77 yenen ABD şampiyonaya kayıpsız olarak devam etti. ABD'nin galibiyetinde bunaltıcı savunması ve hızlı hücumlardan bulduğu sayılar etkili oldu.

İkinci günün diğer maçlarında alınan sonuçlar ise şöyle:

A Grubu (Kayseri): Rasheim Wright'ın 18 sayı attığı maçta Angola, Ürdün'ü 79-65 mağlup ederek şampiyonadaki ilk galibiyetini aldı. Arjantin'in 74-72 kazandığı Avustralya karşısında Luis Scola'nın 31 sayısı kilit rol oynadı.

B Grubu (İstanbul): Hamed Haddadi'nin 27 sayı ve 9 ribauntluk performansına karşın İran, Hırvatistan'a 75-54 kaybetti. Leandro Barbosa'nın ilk çeyrekte bulduğu 16 sayı ile 26-16 öne geçen Brezilya Tunus'u 80-65 mağlup etti.

C Grubu (Ankara): Çin ilk galibiyetini Fildişi Sahili karşısında 83-73'le alırken Ji Yianlian 26 sayı attı. Büyük heyecana sahne olan maçta Porto Riko'yu 83-80'lik skorla geçen Yunanistan ikinci galibiyetini almış oldu.

D Grubu (İzmir): Cumartesi günkü İspanya galibiyetinin ardından hız kesmeyen Fransa Lübnan'ı da 86-59 mağlup etti.

FIBA

Forum Saati Salı Mayıs 07, 2024 11:48 am