|| Kopuk GençLik || Zamane GençLerin SanaL Mekanı ||

OOOPS Bİ DAKKA KARDEŞ !

Şimdi Hacı Sen Bu Foruma Zati Üyeysen Sorun Yok,Giriş Yap.

Haa Yok Üye FeLan DeğiLim Üye oLupta Ne İşime Yarıyacak Diyorsan Oku;
Komedi,Arkadaşlık,İyi Vakit,Sanal Bi Aile Hatta Yetim ve Öksüz KardeşLerimize Sanal Ana ve Babada Oluruz Üye oL Yeter...

Join the forum, it's quick and easy

OOOPS Bİ DAKKA KARDEŞ !

Şimdi Hacı Sen Bu Foruma Zati Üyeysen Sorun Yok,Giriş Yap.

Haa Yok Üye FeLan DeğiLim Üye oLupta Ne İşime Yarıyacak Diyorsan Oku;
Komedi,Arkadaşlık,İyi Vakit,Sanal Bi Aile Hatta Yetim ve Öksüz KardeşLerimize Sanal Ana ve Babada Oluruz Üye oL Yeter...

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sayfayı FaceBook'ta Paylaş
Design By Sahirâne Design ©️
Tıkla Beğen
Erzurum

2 posters

Knight Online Terimler Sözlüğü

PisLiCk
    PisLiCk
    Bay Özel Misafir
    Bay Özel Misafir

Uyarı Seviyesi Uyarı Seviyesi : Uyarı Yok !
    Cinsiyetim Cinsiyetim : Erkek
    Kayıt Tarihim Kayıt Tarihim : 17/01/10
    Yaşım Yaşım : 27
    MemLeketim MemLeketim : KasıMPaşa
    Mesaj Sayım Mesaj Sayım : 536

Knight Online Terimler Sözlüğü Empty Knight Online Terimler Sözlüğü

Mesaj tarafından PisLiCk Paz Tem. 18, 2010 11:18 am

Öncelikler herkese neden böyle bir şeyi yapma ihtiyacı duyduğumu açıklamam gerekiyor sanırım. Knight Online hayatımıza girdiği andan itibaren, bu dünyanın getirdiği yüzlerce terim de hayatımıza girmiş oldu. "Adama bak, bana KS yapıyor" diyen bazı çocuklar eminim ki KS'nin gerçek anlamının ne olduğunu dahi bilmiyorlardır. Bunun yanında oyunda yer alan yabancı arkadaşlar birçok kısaltma kullanıyorlar, bu kısaltmaların bazılarını da bu sözlükte bulabilirsiz. Oyuna yeni başlayan arkadaşlarımız da bu sözlüğü kullanarak, oyuna daha kolay adapta olabilirler. Umarım herkesin işine yarar.

NOT 1: Bu Terimler Sözlüğü'nün aynısı 12 Aralık 2006 tarihinde Koranking.com sitesi için de hazırlamıştım. Fakat oradaki İngilizce'ydi.
    NOT 2: Eminim ki birkaç arkadaşımız bu yazıyı alıp başka forumlara da göndereceklerdir. Bu yazıdan herkesin faydalanmasını isterim elbet, fakat onlardan ricam yazının altına ismimi de eklemeleri ve bir teşekkürü eksik etmemeliridir.

Saygılarımla.
    Aksel Özgür

Knight Online Terimler Sözlüğü

MMORPG - Massively Multiplayer Online Roleplaying Game (Devasa Online Oyun).

1 vs 1 - PvP yani Player versus Player (Oyuncu, Oyuncuya Karşı)’in alternatifi.

Drop – Canavar öldürüldüğünde arkasında bıraktığı eşya.

Clan - Belirli bir amaç için biraraya gelmiş organize oyuncu topluluğu.

Melee - Yakın savaşçı.

MOB isim - Bir MOB genellikle experience elde etmek için öldürülmek ve item çıkartmak amacıyla yartılmış bir NPC’dir, kısacası bilgisayar tarafından kontrol edilen bir yaratıktır. MOB genellikle (ama her zaman değil) bir Canavar olarak anladırılabilir.

Party - Birlikte savaşan bir grup oyuncu. Party veya grup, değişik özelliklerini kullanarak birbirlerini tamamlayan çeşitli sınıf oyunculardan oluşur.

Patch - Her oyuncu tarafından bazı zamanlar indirilmesi ve yüklenmesi gereken yeni dosyalar. Bu dosyalar genellikle oyundaki hataları düzeltir ve güncellemeler yaparlar, ve bazen ise tasarımcıların ürettiği yeni özellikler, yeni questler, yeni içerik, veya başka bir eklenti, iptal etme ve değişim içerirler. Oyuna devam etmek için tüm oyuncular en yeni patchleri indirmek zorundalar.

PK - Player Killing (Oyuncu Öldürmek), düelloya davet etmeden başka bir oyuncuyu öldürmek eylemi.

PvP - Player versus Player (Oyuncu, Oyuncuya Karşı), İki oyuncu savaşmaya başladıklarında meydana gelir veya buna izin veren sistemi tanımlar.

Quest - Oyunculara NPC’ler tarafından verilmiş olan görev veya hedefler, tamamlandıklarında eşya, para, experience gibi özel hediyeler ile ödüllendirilirler.

NPC - Non-player character, oyun tarafından kontrol edilen karakter.

FPS - Saniyedeki frame sayısı. Bilgisayarınızın saniyede gösterdiği ekran frame sayısı. Bu rakam 15 ve altinda bir değer ise donanımınız yetersiz demektir ki bu da lag oluşmasına sebep olur. Grafik özelliklerini düşürmek bu sorunun çözülmesine katkı sağlar.

AOE - Çevrede yer alan düşmanlara toplu bir saldırı.

Bug - Oyun kodlarında bir hata.

Dupe - Oyun eşyalarını çoğaltmak. Oyundan kodlarından kaynaklanan aksaklıktan dolayı yapılabilen bir hile çeşidi.

Lag - Genellikle sunucu ver işlemci arasındaki yavaş bağlantıdan dolayı lag oluşur. Lag'ın sonucu olarak FPS oranları düşer ve oyun tuşlara geç cevap vermeye başlar.

Leech - Grup içinde olmak fakat eyleme katılmadan exp kazanmak.

Macro - Oyuncunun hareketlerini taklit etmesine yarayan bir yazılım programı. Kısacası bu arayüz sayesinde yazılım oyuncu gibi davranır, sizin yerinize işlemleri gerçekleştirir.

Roll Back - Sunucuların defalarca çökmesi sonucu meydana gelebilecek hataları telafi etmek için roll back yapmak gereklidir. Bunun anlamı oyun yaratıcıları, oyunun eski bir kopyasını yüklerler ve bu kopyadan sonra olmuş olan tüm olaylar yaşanmamış sayılır.

Spam - Konuşma penceresini dolduran yinelenen, yersiz veya alakasız mesajlar.

Spawn - Oyunda ortaya çıkmak. Mob'ların öldürüldek belli bir süre sonra ortaya çıkmaları olayı.

Tank - Bir grup üyesinin Mob'lara ilk olarak saldırması ve dikkati üzerine çekmesi eylemi.

Camp - Bir Mob veya NPC'in ortaya çıkmasını beklemek.

Exp - Bir mobu öldürdüğüzde veya questi tamamladığınızda experience puanları kazanırsınız. Experience puanları ile karakterinizi geliştirir ve iyileştirirsiniz.

KS - Bir başka kişi tarafından öldürülmeye çalışılan bir mob'a saldırmak ve kişinin ödülünü çalmak.

--------------------------------------------------------------------------

Kısaltmalar

afaik : As far as I know - Bildiğim kadarıyla.

afk : Away from keyboard - Klavye başında değilim.

atm : At the moment - Şu anda.

brb : Be right back - Hemen geri geleceğim.

gtg : Got to go - Gitmek zorundayım.

gratz, congratz : Congratulations - Tebrikler.

imo, imho : In my opinion, in my humble opinion - Bence, Bana göre.

lol : Laughing Out Loud - Yüksek sesle gülmek.

lvl : Character level - Karakterin leveli.

noob : Newbie, beginner - Çaylak, Acemi.

omw : On my way - Geliyorum, Yolda olmak.

pc : Price check - Fiyat kontrolü.

c/o : Current Offer - Şu andaki teklif.

b/o : Buy-out - Satılan fiyat.

s> : Selling - Satmak.

b> : Buying - Satın almak.

rofl : Rolling on floor laughing - Yerde yuvarlanarak gülmek.

stfu : Shut the fuc.k up - Kapa çeneni.

asap : As Soon As Possible - Mümkün olan en kısa zamanda.

brt : Be Right There - Hemen orada olacağım.

ffs : For Fuc.ks Sake - Tanrı aşkına.

wru : Where are you? - Neredesin?
    (fog)'(x)
    (fog)'(x)
     Knight Online Terimler Sözlüğü CouronnePatRoN
    PatRoN

Uyarı Seviyesi Uyarı Seviyesi : Uyarı Yok !
    Cinsiyetim Cinsiyetim : Erkek
    Kayıt Tarihim Kayıt Tarihim : 14/01/10
    Yaşım Yaşım : 34
    MemLeketim MemLeketim : Yarimin Yanı
    Mesaj Sayım Mesaj Sayım : 2732

Knight Online Terimler Sözlüğü Empty Geri: Knight Online Terimler Sözlüğü

Mesaj tarafından (fog)'(x) Paz Tem. 18, 2010 11:44 am

vay be  Knight Online Terimler Sözlüğü 211992

Forum Saati C.tesi Mayıs 11, 2024 10:00 pm