|| Kopuk GençLik || Zamane GençLerin SanaL Mekanı ||

OOOPS Bİ DAKKA KARDEŞ !

Şimdi Hacı Sen Bu Foruma Zati Üyeysen Sorun Yok,Giriş Yap.

Haa Yok Üye FeLan DeğiLim Üye oLupta Ne İşime Yarıyacak Diyorsan Oku;
Komedi,Arkadaşlık,İyi Vakit,Sanal Bi Aile Hatta Yetim ve Öksüz KardeşLerimize Sanal Ana ve Babada Oluruz Üye oL Yeter...

Join the forum, it's quick and easy

OOOPS Bİ DAKKA KARDEŞ !

Şimdi Hacı Sen Bu Foruma Zati Üyeysen Sorun Yok,Giriş Yap.

Haa Yok Üye FeLan DeğiLim Üye oLupta Ne İşime Yarıyacak Diyorsan Oku;
Komedi,Arkadaşlık,İyi Vakit,Sanal Bi Aile Hatta Yetim ve Öksüz KardeşLerimize Sanal Ana ve Babada Oluruz Üye oL Yeter...

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sayfayı FaceBook'ta Paylaş
Design By Sahirâne Design ©️
Tıkla Beğen
Erzurum

2 posters

koLera - söz kampüsten içeri

Armoni
    Armoni
    koLera - söz kampüsten içeri CouronnePatRoN
    PatRoN

Uyarı Seviyesi Uyarı Seviyesi : Uyarı Yok !
    Cinsiyetim Cinsiyetim : Kadın
    Kayıt Tarihim Kayıt Tarihim : 17/04/10
    Yaşım Yaşım : 32
    MemLeketim MemLeketim : Yarimin Yanı
    Mesaj Sayım Mesaj Sayım : 669

koLera - söz kampüsten içeri Empty koLera - söz kampüsten içeri

Mesaj tarafından Armoni Salı Nis. 20, 2010 4:41 pm

Selamu Aleyküm,

Geçtiğimiz gün katılmış olduğum Söz Kampüsten İçeri programındaki katılımınız için can-ı gönülden sevgi ve saygılarımı sunuyorum gerçekten kıymetli hissettiriyorsunuz.Aslında şu günlerde herkesin malum olduğu üzere programda biraz gerginlik yaşandı bu da sizleri biraz üzdü bundan dolayı sizlerden özür dilerim diğer katılımcı arkadaşların adına da tabi ki özür diliyoruz.Sonuçta biz sanatçılar kendi aramızda bazen tartışabiliriz ama bundan siz de etkileniyorsunuz mümkün olduğunca bu gibi durumdan uzak kalmaya gayret gösteriyoruz fakat o günkü gerginlik kaçınılmazdı.Ayrıntılara girelim ki biz de sizlere kendi çerçevemizden durumu yansıtalım.

Öncelikle;

Ben programa davet edildiğimde katılımcı kişilerin kimler olduğunu öğrendim ve ilk başta tanımıyordum kendilerini ama myspace adreslerine girip şarkılarına göz attım yani katılacağım programa kimlerle konuk olacağımı sadece myspace üzerinden araştırdım yadırgamadım çünkü manevi sözler söylüyorlardı tasavvufi öğeler barındırıyorlardı dedim içimden herhalde rapte maneviyatı konuşacağız.Neyse konuyu uzatmayayım

Üniversiteye vardığımda şunu gördüm ki maneviyat yok çünkü selam yok maneviyatın ilki eksik,baştan bir gerginlik vardı anladım ki üzerindeki tişört her şeyi belli ediyor aslında bizim için bir şey ifade etmiyor gerginlik bizim hayranı olduğumuz bir şey değil biz de gerginlik karşıtıyız lakin selamsızlık ve tişört mevzuu hazırlıklı silahlar gibiydi soyutta olsa patladılar ve çok ses çıkardılar kendimizi savunmamız gereken noktalarda konuya dahil oldum olmak zorundayım çünkü ateş düştüğü yeri yakar ancak düştüğü yerin ve ateşin haberi vardır birgün babana biri metrosexüel derse anlarsın ama karşıki dağın haberi olmaz bazı şeyler yaklaştıkça anlaşılır yani uzaktan harika görünen bir ağacın yakından meyveleri çürük üzeri de kurtlu olabilir şimdi ne dedi bu kadın demeyin.Biz dille anlaşırız bu da bizim uslubumuz varın siz anlayın eğer tetiği hazırladıysan patlatmazsan içine gem vurur arkadaşlarda bizim hoşlanmayacağımız bir takım kelamda bulundular biz de onları çok fazla rencide etmeden üstesinden gelme gayretinde bulunduk.

Arkadaşlar 2 kişiydi ikisi de bence iyi çocuklar ama bir tanesi sanırım başkalarının dolduruşuyla bizden nefret etmiş çok halliydi belli ki karşısında bir bayan olduğu için rahattı bu rahatlığı onu hadsizliğe sevketti lakin yanındaki beyefendi gayet beyefendiydi onun adı şüphe sanırım diğeri de radikaldi.Radikal fazlaca hırçın ve halliydi ama diğer arkadaş Şüphe gayet olumlu ve edepliydi o nedenle ona teşekkür ederim.Bazen ne kadar güçlü görünsende kendini dengede tutmayı bilmelisin.

Radikal arkadaşımızın kitlesi sorulduğunda bize küfreden insanların ard arda sayılması ve bu kişileri dinleyenler bizi dinliyor demesi olmadı çünkü sen orada Radikal ve Şüpheyi temsil ediyorsun.Tamam onlarla bir aile olabilirsin ama onu öyle bir söylüyorsun ki ‘’ bakın işte Kolera’nın Melankoli anın Mf’in olduğu bir ortamda sizin isimlerinizi saydım kıllığımı yaptım’’.Biz bunu yemedik yedirmeyiz de

Radikalin elinde bardakla artistlenmesi üzerine eşim Sagopa Kajmer ve benim aile dostum yakın korumam Fatih Bey olaya dahil oldu arkadaşlar biraz rencide olmuş olabilirler ki olmuşlardır o nedenle ben Kolera olarak bu sonuçtan dolayı üzgünüm Şüphe için çok fazla üzülmemiştim o an ama programı izlediğimde her ikisi için çok üzüldüm çünkü doğal olarak moralleri yoktu keşke böyle olmasaydı da herşey düzgün gitseydi.

Bu sonuçları doğuran kişi kesinlikle ben değilim çünkü en az benim kadar karşıdaki kişi de beni biliyor ve hassas olduğum noktaları da enazından tahmin edebiliyordur.Bu nedenle bir bahane göremiyorum burada bana söylediği cümleyi sarfedip arkadaşımı rencide etmek istemiyorum teşhir de etmek istemiyorum ama orada sarfedilen lafın karşılığı ağır gelir.Gerçekten bütün dinleyiciler de galyana geldi böyle yapmaması gerekirdi ya insanları tutamasaydık da orada daha kötü hadiseler olsaydı iyi mi olurdu çok mu aklanırdık hani maneviyat?O arkadaş resmen oraya içindeki hısımla gelmiş bunu kendisi de lütfen reddetmesin bir fitil ortaya koydu patlatmaya çalıştı ama eline yüzüne bulaştırdı.

Ben mal mıyım o kadar insanı mahkemeye verdim karşıma çık o insanların adını bana say diye mi?

Hiç kimse kusura bakmasın ben varken o iş olmaz,dinleyicim varken o iş olmaz,o iş ancak sizin kendi aranızda eğlendiğiniz partilerde ve konser organizasyonlarında olur.Yani benim orada olmam senin o isimleri sayamaman anlamına geliyor çünkü o isimler bize küfretti utanmadan yan yana gelip bir albümde de buluşmuşlar şeytan davetlerine rağbet etsin her adımları ateşe batsın inşallah.

Benim prodüktörüm Sagopa Kajmer olduğundan ondan bahsedebilirim zaten bana onu soruyorlar ben de Sagopa dan bahsediyormuşum da o zaman bende söylemeseymişim.Sagopa size küfretmedi ki neden onun varlığından rahatsız oluyorsunuz o zaman?Size hiçbirşey yapmamış bir kişi için bu kadar zan tasavvufi rap yapıyorum eski yanlışlarımdan arındım doğruyu buldum diyen biri için gıybet değil midir?Sen daha arınmamışsın çünkü resmen tanımadığın bir kişiye savaş halindeydin dinimiz savaşı yasaklıyor.

Kısacası bizi dalgaya alan hatta haddini aşıp bize diss bir albüm için onca insanı günaha sokan bir site tişörtüyle gelmen zaten roundu başlattı madem böyle bir tabloyla karşılaştık o zaman bizden de elbebek gülbebek bekleme tavrımız aynen senin tavrın kadar üzücü olur.Gerçekten herşey bir yana hepimiz insanız ve duygularımız var rencide olmayı hiç sevmeyiz demek ki rencide olduk ki bütün bunlar ortaya çıktı Radikal ve Şüphe adlı 2 arkadaş gerçekten işlerini yapıyorlar oradaki tesisat yoksunluğuna rağmen paşa paşa şarkılarını da söylediler hiçbir lafım yok sadece şunu bilmelerini isterim yanındaki arkadaşına da çok ayıp oldu kükremiş sel gibi olmak her zaman doğru bir tavır değildir belki senden kükrek seller vardır seni ezer geçer belki de sırf karşındakini küçümsediğin için ve küçük gördüğün için sonuçta küçük düşersin.Bu programın böyle olması beni çok üzdü kızgınlık bir tarafa üzgünlük bir tarafa arkadaşların yazdığı yazıyı da okudum o yazıya sinir haliyle yazıldığı için değer vermiyorum mahkeme konularında gayet tecrübeli olduğum için şunu söyleyeyim senin açacağın davadan ancak senin paran gider en doğrusu aradaki başkası yüzünden olmuş saçma düşmanlığı kaldırabilmektir.Bu yazım dostçadır eğer ben savaş açsaydım size şuan şarkımı dinliyordunuz çünkü sözle düşmanlığımı anlatamam söylersem hislerimi anlarsın.Tarihi anlaşmalar bile kağıt üzerinde yazıyladır.Umarım yazdıklarım size de mantıklı gelmiştir.

Başkalarının bize olan düşmanlığı yüzünden kendi gözlerinizi de kör edip karartmayın eğer gerçekten dostunuz olsalardı bu savaş hususunda ‘’kesin!’’ çağrısında bulunurlardı.Sizi lise tuvaletinde canı çekip diğer arkadaşının sigarasından bir fırt alan çocuğa benzetiyorum merak ediyorsunuz ve bir fırt alıyorsunuz ama bir fırt bile gerçekten zarar veriyor halbu ki dahil olmayabilirsin onlar fırt alıyor diye sen de fırt almak zorunda değilsin ailen hata yapıyor diye sende mi yapacaksın baban katil diye sen de mi katil olacaksın? Yok böyle bir saçmalık.

Neyse bu yazıda başka bir konuya değinmek istemiyor um son sözüm şudur ki ben bu yazıyı yazmayacaktım ama programı izleyince arkadaşlar için canım sıkıldı en azından birinci elden yazmak ve onları yazıyla desteklemek istedim benim niyetim onları kırmak değildi ama sonuçta olan oldu ben bu yazıyla kendimi ifade etmiş sayıyorum onları da ihya ettiğimi düşünüyorum yaptıkları işe de saygı duyuyoruz selamımız her zaman onların üzerinedir onların selamı bizim üzerimize değilse biz bilemeyiz yolları açık olsun.

Çıkan sonucun nedeni tamamiyle beni yalnız zannedip tavır takınmasıydı herkes üzerine gelince tabi hoş olmadı ama ben de orada herhangi biri değilim karşılığı kesinlikle çok ağır gelir bunu bile bile lades olmak kabul ediyorum.Madem davranışın o yöndeydi tepkiler de bu yöndeydi işte,sonuç üzücüydü ama kader böyle yazmış ders almak esastır vesselam.

…Kolera…
    (fog)'(x)
    (fog)'(x)
    koLera - söz kampüsten içeri CouronnePatRoN
    PatRoN

Uyarı Seviyesi Uyarı Seviyesi : Uyarı Yok !
    Cinsiyetim Cinsiyetim : Erkek
    Kayıt Tarihim Kayıt Tarihim : 14/01/10
    Yaşım Yaşım : 34
    MemLeketim MemLeketim : Yarimin Yanı
    Mesaj Sayım Mesaj Sayım : 2732

koLera - söz kampüsten içeri Empty Geri: koLera - söz kampüsten içeri

Mesaj tarafından (fog)'(x) Çarş. Nis. 21, 2010 3:53 pm

SAGOlasın koLera - söz kampüsten içeri 879464

Forum Saati Perş. Mayıs 02, 2024 9:34 pm