|| Kopuk GençLik || Zamane GençLerin SanaL Mekanı ||

OOOPS Bİ DAKKA KARDEŞ !

Şimdi Hacı Sen Bu Foruma Zati Üyeysen Sorun Yok,Giriş Yap.

Haa Yok Üye FeLan DeğiLim Üye oLupta Ne İşime Yarıyacak Diyorsan Oku;
Komedi,Arkadaşlık,İyi Vakit,Sanal Bi Aile Hatta Yetim ve Öksüz KardeşLerimize Sanal Ana ve Babada Oluruz Üye oL Yeter...

Join the forum, it's quick and easy

OOOPS Bİ DAKKA KARDEŞ !

Şimdi Hacı Sen Bu Foruma Zati Üyeysen Sorun Yok,Giriş Yap.

Haa Yok Üye FeLan DeğiLim Üye oLupta Ne İşime Yarıyacak Diyorsan Oku;
Komedi,Arkadaşlık,İyi Vakit,Sanal Bi Aile Hatta Yetim ve Öksüz KardeşLerimize Sanal Ana ve Babada Oluruz Üye oL Yeter...

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sayfayı FaceBook'ta Paylaş
Design By Sahirâne Design ©️
Tıkla Beğen
Erzurum

RenkLerin doğru kullanımı

' Şéyda.
    ' Şéyda.
    Bayan Özel Misafir
    Bayan Özel Misafir

Uyarı Seviyesi Uyarı Seviyesi : Uyarı Yok !
    Cinsiyetim Cinsiyetim : Kadın
    Kayıt Tarihim Kayıt Tarihim : 27/01/10
    Yaşım Yaşım : 40
    Mesaj Sayım Mesaj Sayım : 14

RenkLerin doğru kullanımı Empty RenkLerin doğru kullanımı

Mesaj tarafından ' Şéyda. Perş. Ocak 28, 2010 11:21 am

Renk bilgisi çok önemlidir. Ten, saç ve göz rengimize göre kozmetik ve giysi alışverişi yapmalıyız. Kozmetik dünyasının ve moda sektörünün göz alıcı reklâmlarına kapılıp bazen yanlış renk seçimleri yapabiliyoruz. Çok beğenerek aldığımız bir makyaj malzemesinin aslında renk olarak bize hitap etmediğini eve geldiğimizde fark ederiz. Bu hatalar sonucunda büyük miktarlarda para kaybımız olduğu da bir diğer gerçektir.
    Ten, saç, göz ve hatta gözlük rengimize göre renk tercihlerini öğrenmemiz gerekir. Makyaj ve giyimde aynı renk tonlarını seçmekten ziyade birbiriyle uyumlu renkleri kullanmak gerekir.

Hem kozmetik hem de moda dünyası her mevsim yeni renkler veya renklerin tonlarını piyasaya sürmekteler. Bu sezon mavi renk far çok moda ben de kullanmalıyım hatasına düşmemelisiniz. Herkesin kendi rengi vardır. Bunu bilin ve ona göre davranın. Diğer bir açıdan tabiî ki tek tip renklere bağlı kalmamalısınız. Size yakışan renklerin farklı tonlarını da zaman zaman kullanmak esnekliğini göstermelisiniz…

Ten renkleri temel olarak ikiye ayrılır. MAVİ ve SARI alt tonları. Bir de bronzlaştığınız zaman BRONZ tonları da göz önünde bulundurmak gerekir. Sonuçta renk tonunuz ne olursa olsun bronzlaştığınız zaman kullandığınız renklerde de farklı olacaktır.

İster sarışın, ister esmer olun teniniz mutlaka bu iki renk tonunun grubundadır.
    Mavi renk tonuna sahip kişilerin damarları daha cilt yüzeyine yakındır. Cilt yapıları daha ince ve saydam dokuludur. Tenleri daha pembemsi ve kırmızı tonlarındadır.
    Sarı alt tonuna sahip kişiler biraz daha tabiri caizse dayanıklı ve kalın dokulu cilt yapısına sahiplerdir. Mavi alt tonuna sahip kişiler kadar hassas da değillerdir. Özellikle güneşe karşı çok daha dayanıklılardır. Renk olarak ta daha bejimsi ve buğday tonlarındadırlar.

Saç, ten ve göz renginizi göz önünde bulundurarak makyaj tercihlerinizi yapın.

Saç renginiz en çok ruj seçiminde önemlidir. Örneğin saç renginiz renk olarak ne kadar açılırsa ruj renginiz de bir o kadar olarak açılmalıdır. Açık renk saçlarda koyu renk rujlar tezat görüntüye sebebiyet verir. Saç rengi koyulaştıkça ruj renginizi de koyulaştırın. Koyu renk saçta açık renk ruj kaybolup gidecektir.
    [Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
    Bazen renklerde kendinizi veya kuralları aşın. Örneğin sarı saçlara sahipsiniz ve pembe beyaz alt tonunda ten renginiz var. Gece makyajında kırmızı ve ya kiremit rengi bir makyaj uygulayarak dikkat çekici bir makyaj yapmak istediniz. Tamam, yapın ama klasik yöntem olan kırmızı rujla dore veya bronz tonlarında göz makyajı yapmayın. Gri veya gümüş tonlarında dumanlı ve soft göz makyajı yaparak hoş bir tezat yakalayabilirsiniz. Yukarıda da bahsettim, arada bir bilinçli renklerle hoş tezatlar yakalayabilirsiniz. Yeter ki fazla sırıtan renkler olmasın.

Forum Saati Çarş. Mayıs 08, 2024 4:49 pm