|| Kopuk GençLik || Zamane GençLerin SanaL Mekanı ||

OOOPS Bİ DAKKA KARDEŞ !

Şimdi Hacı Sen Bu Foruma Zati Üyeysen Sorun Yok,Giriş Yap.

Haa Yok Üye FeLan DeğiLim Üye oLupta Ne İşime Yarıyacak Diyorsan Oku;
Komedi,Arkadaşlık,İyi Vakit,Sanal Bi Aile Hatta Yetim ve Öksüz KardeşLerimize Sanal Ana ve Babada Oluruz Üye oL Yeter...

Join the forum, it's quick and easy

OOOPS Bİ DAKKA KARDEŞ !

Şimdi Hacı Sen Bu Foruma Zati Üyeysen Sorun Yok,Giriş Yap.

Haa Yok Üye FeLan DeğiLim Üye oLupta Ne İşime Yarıyacak Diyorsan Oku;
Komedi,Arkadaşlık,İyi Vakit,Sanal Bi Aile Hatta Yetim ve Öksüz KardeşLerimize Sanal Ana ve Babada Oluruz Üye oL Yeter...

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sayfayı FaceBook'ta Paylaş
Design By Sahirâne Design ©️
Tıkla Beğen
Erzurum

İnsanın Ruhu Acır mı Hiç?

sincerely
    sincerely
    İnsanın Ruhu Acır mı Hiç? CouronnePatRoN
    PatRoN

Uyarı Seviyesi Uyarı Seviyesi : Uyarı Yok !
    Cinsiyetim Cinsiyetim : Kadın
    Kayıt Tarihim Kayıt Tarihim : 22/01/10
    MemLeketim MemLeketim : Kocaeli
    Mesaj Sayım Mesaj Sayım : 345

İnsanın Ruhu Acır mı Hiç? Empty İnsanın Ruhu Acır mı Hiç?

Mesaj tarafından sincerely Çarş. Ocak 27, 2010 4:58 pm

İnsanın ruhu acır mı ¿
    Filmlerde vardır ya hani; kadın, kolunu sıkan adama ‘Canımı acıtıyorsun’ der. Kolumu koparsalar, bedenime vursalar bilmem ki daha mı çok acır.
    Ruhum acıyor.
    Ne demek bu? Anlamını bilemiyorum. Aynaya bakmak, yüzümü görememek, gecelerden, gündüzlerden kaçmak…
    Bunlar mı acıtır insanın ruhunu?
    Çaresizlik varsa elde, imkânsıza inanılmışsa, umutlarla bir dargın bir barışıksa insan, nem bulaştırır ruhuna. Hafif bir esinti vardır içinde.
    Kimsenin hissetmediği çok hafif bir rüzgâr. Saklanırken dünyaya ait şeylerden, düşünce alır kalbi. Akıl yoktur. Varlığını esirger.
    Düşündükçe rüzgâr şiddetini artırır. Hep kötüyü düşünür kalp. İyileri görürse üzüleceğinden korkar. Boynunu büker, içe kapanır ve kötülere uğrar. Başı kalkmaz kalbin. Yâr’in yüzüne bakamaz. Ardından seyreyler ama yüzüne dönemez. İçine oturur hasret. Ağırlık biner bedene. Kalp, kalbi taşımaktan yorulmaz, ama korkular çürütür nem dolu duvarları.
    Zaman geçer. Korkular büyür. Ruh, nem kapmışlıktan çürümüştür. Su alır. Parçalanmak ister. Acı çekmek istemez, ama yapacağı bir şey yoktur.
    Ruh susar, içten gelen sesi keser. Kalbin başı yerden kalkar.
    Ama ne yöne bakar, bilinmez…

Forum Saati C.tesi Nis. 27, 2024 12:06 pm