|| Kopuk GençLik || Zamane GençLerin SanaL Mekanı ||

OOOPS Bİ DAKKA KARDEŞ !

Şimdi Hacı Sen Bu Foruma Zati Üyeysen Sorun Yok,Giriş Yap.

Haa Yok Üye FeLan DeğiLim Üye oLupta Ne İşime Yarıyacak Diyorsan Oku;
Komedi,Arkadaşlık,İyi Vakit,Sanal Bi Aile Hatta Yetim ve Öksüz KardeşLerimize Sanal Ana ve Babada Oluruz Üye oL Yeter...

Join the forum, it's quick and easy

OOOPS Bİ DAKKA KARDEŞ !

Şimdi Hacı Sen Bu Foruma Zati Üyeysen Sorun Yok,Giriş Yap.

Haa Yok Üye FeLan DeğiLim Üye oLupta Ne İşime Yarıyacak Diyorsan Oku;
Komedi,Arkadaşlık,İyi Vakit,Sanal Bi Aile Hatta Yetim ve Öksüz KardeşLerimize Sanal Ana ve Babada Oluruz Üye oL Yeter...

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sayfayı FaceBook'ta Paylaş
Design By Sahirâne Design ©️
Tıkla Beğen
Erzurum

Orta Yaş Sendromuna Dikkat'!..

Armoni
    Armoni
    Orta Yaş Sendromuna Dikkat'!.. CouronnePatRoN
    PatRoN

Uyarı Seviyesi Uyarı Seviyesi : Uyarı Yok !
    Cinsiyetim Cinsiyetim : Kadın
    Kayıt Tarihim Kayıt Tarihim : 17/04/10
    Yaşım Yaşım : 32
    MemLeketim MemLeketim : Yarimin Yanı
    Mesaj Sayım Mesaj Sayım : 669

Orta Yaş Sendromuna Dikkat'!.. Empty Orta Yaş Sendromuna Dikkat'!..

Mesaj tarafından Armoni Perş. Eyl. 30, 2010 3:16 pm

Sadece kadınlar değil erkekler de aynaya küsüyor! 'Orta yaş krizi' olarak adlandırılan dönemlerde erkekler içine kapanıyor kıskanç veya öfkeli bir hale geliyor. Uzmanlar özellikle 50 yaş üstü dönemde ortaya çıkan bu sendromda erkeklerin alışılmamış davranış şekilleri sergilediğini belirtiyorlar.
    'Orta Yaş Sendromu'na Dikkat! Erkeklerde 'andropoz' olarak adlandırılan durumda; ayrıca cinsel arzu ve cinsel fonksiyonlarda hatta zihinsel fonksiyonlarda da düşüş gözleniyor. Uzmanlar; 'andropoza girmek' diye bilinen bu durumun menopoza girmek gibi bir dönem olmadığını belirterek 'androjen eksikliği' denmesini daha doğru buluyor. Erkekte 50 yaşından sonra belirginleşen bu durumda 'orta yaş krizi' olarak adlandırılan alışılmamış davranış şekilleri dikkati çekiyor. Araştırmalar erkekteki orta yaş sendromunda aşkın depresyondan koruduğunu ve ruh sağlığı üzerinde pozitif etkileri olduğunu ortaya koyuyor. Aşk; kalp hızını artırıyor kan dolaşımını hızlandırıyor enerji veriyor ve aşılmaz görülen sorunların üstesinden gelebilme gücü veriyor.

Forum Saati Ptsi Nis. 29, 2024 3:40 pm