|| Kopuk GençLik || Zamane GençLerin SanaL Mekanı ||

OOOPS Bİ DAKKA KARDEŞ !

Şimdi Hacı Sen Bu Foruma Zati Üyeysen Sorun Yok,Giriş Yap.

Haa Yok Üye FeLan DeğiLim Üye oLupta Ne İşime Yarıyacak Diyorsan Oku;
Komedi,Arkadaşlık,İyi Vakit,Sanal Bi Aile Hatta Yetim ve Öksüz KardeşLerimize Sanal Ana ve Babada Oluruz Üye oL Yeter...

Join the forum, it's quick and easy

OOOPS Bİ DAKKA KARDEŞ !

Şimdi Hacı Sen Bu Foruma Zati Üyeysen Sorun Yok,Giriş Yap.

Haa Yok Üye FeLan DeğiLim Üye oLupta Ne İşime Yarıyacak Diyorsan Oku;
Komedi,Arkadaşlık,İyi Vakit,Sanal Bi Aile Hatta Yetim ve Öksüz KardeşLerimize Sanal Ana ve Babada Oluruz Üye oL Yeter...

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sayfayı FaceBook'ta Paylaş
Design By Sahirâne Design ©️
Tıkla Beğen
Erzurum

2 posters

Sıcak Duş Kısırlık Riski Yaratıyor (((:

Armoni
    Armoni
    Sıcak Duş Kısırlık Riski Yaratıyor (((: CouronnePatRoN
    PatRoN

Uyarı Seviyesi Uyarı Seviyesi : Uyarı Yok !
    Cinsiyetim Cinsiyetim : Kadın
    Kayıt Tarihim Kayıt Tarihim : 17/04/10
    Yaşım Yaşım : 32
    MemLeketim MemLeketim : Yarimin Yanı
    Mesaj Sayım Mesaj Sayım : 669

Sıcak Duş Kısırlık Riski Yaratıyor (((: Empty Sıcak Duş Kısırlık Riski Yaratıyor (((:

Mesaj tarafından Armoni Perş. Eyl. 30, 2010 3:15 pm

Sıcak Duş Kısırlık Riski Yaratıyor Sıcak Duş Kısırlık Riski Yaratıyor
    Sıcak suyla banyo yapan erkeklerde kısırlık riski artıyor. Yapılan araştırmalar sıcak suyun sperm sayısını kayda değer oranda azaltığını ortaya çıkardı.
    ABD'li bilimadamları sıcak su ile uzun süre banyo yapan erkeklerin sperm sayılarında azalma olduğunu belirledi. Yapılan araştırmayla birlikte dar pantalon giymek aşırı stresuyuşturucu madde bağımlılığı aşırı sigara tüketimi ve ileri yaşlarda geçirilen kabakulak hastalığı gibi kısırlığı tetikleyen faktörler arasına sıcak su da eklenmiş oldu.
    San Francisco'da 3 yıl süren araştırmanın sonuçlarına göre sıcak su dolu küvette veya sıcak duşta haftada 30 dakikadan fazla zaman geçiren erkeklerin sperm sayısı büyük ölçüde azalıyor. Bu nedenle sıcak su erkek üretkenliği için gerçek bir risk faktörü oluşturuyor.

Alışkanlıklar Değişirilmeli

Sıcak suyun erkek üretkenliği üzerindeki negatif etkilerin yok olması ise alışkanlıkların değiştirilmesiyle sağlanabiliyor. Açıklamalara göre; sıcak su ile duş keyfinden vazgeçen erkeklerde sperm sayısı 3-6 ay içinde yeniden normale dönebiliyor. Ancak bilimadamlarıın açıklamalarına göre bu düzelme sadece erkeklerin yüzde 45'inde gözlemleniyor.
    (fog)'(x)
    (fog)'(x)
    Sıcak Duş Kısırlık Riski Yaratıyor (((: CouronnePatRoN
    PatRoN

Uyarı Seviyesi Uyarı Seviyesi : Uyarı Yok !
    Cinsiyetim Cinsiyetim : Erkek
    Kayıt Tarihim Kayıt Tarihim : 14/01/10
    Yaşım Yaşım : 34
    MemLeketim MemLeketim : Yarimin Yanı
    Mesaj Sayım Mesaj Sayım : 2732

Sıcak Duş Kısırlık Riski Yaratıyor (((: Empty Geri: Sıcak Duş Kısırlık Riski Yaratıyor (((:

Mesaj tarafından (fog)'(x) C.tesi Ekim 02, 2010 10:24 pm

olamaz [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Forum Saati Ptsi Nis. 29, 2024 4:41 pm