|| Kopuk GençLik || Zamane GençLerin SanaL Mekanı ||

OOOPS Bİ DAKKA KARDEŞ !

Şimdi Hacı Sen Bu Foruma Zati Üyeysen Sorun Yok,Giriş Yap.

Haa Yok Üye FeLan DeğiLim Üye oLupta Ne İşime Yarıyacak Diyorsan Oku;
Komedi,Arkadaşlık,İyi Vakit,Sanal Bi Aile Hatta Yetim ve Öksüz KardeşLerimize Sanal Ana ve Babada Oluruz Üye oL Yeter...

Join the forum, it's quick and easy

OOOPS Bİ DAKKA KARDEŞ !

Şimdi Hacı Sen Bu Foruma Zati Üyeysen Sorun Yok,Giriş Yap.

Haa Yok Üye FeLan DeğiLim Üye oLupta Ne İşime Yarıyacak Diyorsan Oku;
Komedi,Arkadaşlık,İyi Vakit,Sanal Bi Aile Hatta Yetim ve Öksüz KardeşLerimize Sanal Ana ve Babada Oluruz Üye oL Yeter...

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sayfayı FaceBook'ta Paylaş
Design By Sahirâne Design ©️
Tıkla Beğen
Erzurum

GÜNEŞ SİSTEMİNİN EN UZAK YERİ AYDA

Armoni
    Armoni
    GÜNEŞ SİSTEMİNİN EN UZAK YERİ AYDA CouronnePatRoN
    PatRoN

Uyarı Seviyesi Uyarı Seviyesi : Uyarı Yok !
    Cinsiyetim Cinsiyetim : Kadın
    Kayıt Tarihim Kayıt Tarihim : 17/04/10
    Yaşım Yaşım : 32
    MemLeketim MemLeketim : Yarimin Yanı
    Mesaj Sayım Mesaj Sayım : 669

? GÜNEŞ SİSTEMİNİN EN UZAK YERİ AYDA

Mesaj tarafından Armoni Salı Eyl. 14, 2010 2:55 pm

NASA'nın Ay gözlem aracı LRO, uydunun güney kutbu yakınlarındaki kraterlerin -230 derece sıcaklığa sahip olduğunu saptadı.

LONDRA - Ay’ın güney kutbu yakınlarındaki derin kraterlerin tüm Güneş Sistemi içindeki en soğuk yerler olduğu tespit edildi.
    New Scientist dergisinde yer alan bilgiye göre kraterlerin derin duvarları güneş ışınlarını önleyerek sıcaklığı krater içlerinde -240 santigrad derecede sabitlemiş.
    Güneş Sistemi’ne dahil olmadığı belirlenmeden önce en soğuk yer olarak bilinen Plüto’da bile sıcaklık -230 derece tespit edilmişti.

NASA’da çalışan uzay bilimcilerden Richard Vondrak bu kraterlerde donmuş şekilde su rezervleri olma ihtimalinin de yeni bulgular ışığında arttığı kanısında.
    Ay’daki ısı ölçümleri, NASA’nın geçen Haziran’da fırlattığı Lunar Reconnaisaance Orbiter (LRO) aracından geldi.

NTVMSNBC.COM

Forum Saati Perş. Mayıs 16, 2024 5:18 am