|| Kopuk GençLik || Zamane GençLerin SanaL Mekanı ||

OOOPS Bİ DAKKA KARDEŞ !

Şimdi Hacı Sen Bu Foruma Zati Üyeysen Sorun Yok,Giriş Yap.

Haa Yok Üye FeLan DeğiLim Üye oLupta Ne İşime Yarıyacak Diyorsan Oku;
Komedi,Arkadaşlık,İyi Vakit,Sanal Bi Aile Hatta Yetim ve Öksüz KardeşLerimize Sanal Ana ve Babada Oluruz Üye oL Yeter...

Join the forum, it's quick and easy

OOOPS Bİ DAKKA KARDEŞ !

Şimdi Hacı Sen Bu Foruma Zati Üyeysen Sorun Yok,Giriş Yap.

Haa Yok Üye FeLan DeğiLim Üye oLupta Ne İşime Yarıyacak Diyorsan Oku;
Komedi,Arkadaşlık,İyi Vakit,Sanal Bi Aile Hatta Yetim ve Öksüz KardeşLerimize Sanal Ana ve Babada Oluruz Üye oL Yeter...

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sayfayı FaceBook'ta Paylaş
Design By Sahirâne Design ©️
Tıkla Beğen
Erzurum

Google'a büyük Oyun

(fog)'(x)
    (fog)'(x)
    Google'a büyük Oyun CouronnePatRoN
    PatRoN

Uyarı Seviyesi Uyarı Seviyesi : Uyarı Yok !
    Cinsiyetim Cinsiyetim : Erkek
    Kayıt Tarihim Kayıt Tarihim : 14/01/10
    Yaşım Yaşım : 34
    MemLeketim MemLeketim : Yarimin Yanı
    Mesaj Sayım Mesaj Sayım : 2732

Google'a büyük Oyun Empty Google'a büyük Oyun

Mesaj tarafından (fog)'(x) C.tesi Ağus. 14, 2010 7:58 pm

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

İnternet arama motoru Google'ın yaşadıkları caddeden sürekli görüntü geçtiğini öğrenen bir çift, bu durumdan rahatsız oldu ve Google'a müthiş bir oyun oynadı.
    İngiltere'de bir çift, Google'ın tavrını öğrenmek için yaşadıkları caddede bir cinayet mizanseni oluşturdu. Park halindeki bir aracın arkasında bir kadın yüz üstü yatmıştı. Bu görüntüleri Google Street View'den görenler paniğe kapıldı çünkü kaldırımın ortasında cansız bir beden yatıyordu. Fotoğraf önce internet üzerinde dolaşmaya başladı ancak olay yerine bir türlü polis gelmiyordu. Yapılan araştırmada Google'ın böyle durumlarda emniyet görevlilerini uyarmadığını ortaya çıkardı.
    Çift, cadde üzerinde cansız yatan bir beden karşısında internet arama motoro Google'ın sosyal sorumluluğunu hatırlayıp hatırlamadığını merak ediyordu. Google'ın sadece görüntüyü geçtiği ancak bu durum karşısında polisi bilgilendirmediği ortaya çıktı.
    İngiltere'deki Google sözcüsü, olay sonrası yaptığı açıklamada, şirket olarak bireysel görüntülerle ilgilenmedikleri açıklamasını yaptı. İngiliz yasalarına göre ise cinayet şüphesi olan durumlarda Google'ın bu görüntüleri emniyet yetkililerine bildirmesi gerekiyor.
    Bu görüntülerden rahatsız olan mahalle sakinleri ise çifte tepki gösterdi. Mizansen olsa dahi böyle bir görüntüyü caddelerinde görmek istemediklerini belirttiler.

Forum Saati Paz Mayıs 19, 2024 10:56 am