|| Kopuk GençLik || Zamane GençLerin SanaL Mekanı ||

OOOPS Bİ DAKKA KARDEŞ !

Şimdi Hacı Sen Bu Foruma Zati Üyeysen Sorun Yok,Giriş Yap.

Haa Yok Üye FeLan DeğiLim Üye oLupta Ne İşime Yarıyacak Diyorsan Oku;
Komedi,Arkadaşlık,İyi Vakit,Sanal Bi Aile Hatta Yetim ve Öksüz KardeşLerimize Sanal Ana ve Babada Oluruz Üye oL Yeter...

Join the forum, it's quick and easy

OOOPS Bİ DAKKA KARDEŞ !

Şimdi Hacı Sen Bu Foruma Zati Üyeysen Sorun Yok,Giriş Yap.

Haa Yok Üye FeLan DeğiLim Üye oLupta Ne İşime Yarıyacak Diyorsan Oku;
Komedi,Arkadaşlık,İyi Vakit,Sanal Bi Aile Hatta Yetim ve Öksüz KardeşLerimize Sanal Ana ve Babada Oluruz Üye oL Yeter...

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sayfayı FaceBook'ta Paylaş
Design By Sahirâne Design ©️
Tıkla Beğen
Erzurum

2 posters

Sagopa Kajmer Biyografi (ingilizce/Türkçe)

(fog)'(x)
    (fog)'(x)
    Sagopa Kajmer Biyografi (ingilizce/Türkçe) CouronnePatRoN
    PatRoN

Uyarı Seviyesi Uyarı Seviyesi : Uyarı Yok !
    Cinsiyetim Cinsiyetim : Erkek
    Kayıt Tarihim Kayıt Tarihim : 14/01/10
    Yaşım Yaşım : 34
    MemLeketim MemLeketim : Yarimin Yanı
    Mesaj Sayım Mesaj Sayım : 2732

Sagopa Kajmer Biyografi (ingilizce/Türkçe) Empty Sagopa Kajmer Biyografi (ingilizce/Türkçe)

Mesaj tarafından (fog)'(x) Perş. Ocak 21, 2010 10:08 pm

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]
    -THIS MYSPACE IS ADMINISTRATED BY THE SAGOPA KAJMER WEB MANAGEMENT-

WELCOME TO THE WORLD "SAGO"
    [Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

DJ MIC CHECK
    Yunus Özyavuz was borned in 1978 in Samsun.
    -First he started DJing in a local radio in Samsun.
    -In 1997 he came to Istanbul for his university education. "ISTANBUL UNIVERSITY PERSIAN LANGUAGE & LITERATURE"
    -In 1998 He started his music studies by setting up his own music studio called "KUVVETMIRA".
    -In year 1999 he attracted the most attention when he appeared as "SILAHSIZ KUVVET" which is his first project and , in the first Turkish Rap album which various performers were attended called "Yeralt Operasyonu".
    -In year 2001 he released his first album as SILAHSIZ KUVVET "Sözlerim Silahım".
    -In year 2002 his second album was released SILAHSIZ KUVVET "Ihtiyar Heyeti".
    -In 2002 He created "SAGOPA KAJMER". He released the album that has the same name of him.
    -In year 2002 he made the production of Ceza "Med Cezir" album..He produced all the beats himself.
    -In year 2003 he completed his new album "Bir Pesimistin Gözyaşları" and in year 2004 he released a double album that lasts 150 minutes. He attracted big attention by creating a brand new sound.
    -In year 2004 he was the producer of FUCHS "Huzur N Darem" album.
    -In 2004 he produced some tracks of original soundtracks of the Cem Yılmaz film called "G.O.R.A.". He shooted a video to track "Al 1'de Burdan Yak"
    2005 Melankolia Muzik ''Own Rap Label''
    2006 Turk Rap Collabo Album ''Kafile''
    2007 KOLERA & SAGOPA KAJMER DUET Album''İkimizi Anlatan Bir şey”
    2008 SAGOPA KAJMER SOLO ALBUM “Kötü Insanları Tanıma Senesi”
    2009 Sagopa Kajmer ''Şarkı Koleksiyoncusu''
    2009 Beslenme Çantam ft Kolera
    2009 Hain ft Kolera
    2009 Pesimist Orkestra Ep
    -Dj Mic Check is the pioneer of "turntablism" movement in Turkey.(scratch show with records)
    -After moving to Istanbul, besides his musical productions and university education he worked as a music director and Dj in powerful radios.
    -He made some djing in h2000 ve j&b festivals. He made djing in various places in abroad.
    Having an important musical accumulation and archive Dj MicCheck with his identity "Sagopa Kajmer" formed the "PESIMIST UNDERGROUND RAP" style, he proved himself to people from various groups, with the musical quality, lyrical richness and his impressive voice.
    He also made some musical beats to foreign artists
    ---- Dj MicCheck "Turntablist" ----
    ---------------------------------------------------------------------------
    Yunus Özyavuz 1978 Samsun doğumlu.
    -İlk olarak Samsun'da yerel radyoda DJ'lik yapmaya başladı.
    -1997 de üniversite okumak icin İstanbul’a geldi. "ISTANBUL UNVERSITESI FARS DILI VE EDEBİYATI"
    -1998 de kendi müzik stüdyosu KUVVETMIRA'yi kurarak müzik çalışmalarına başladı.
    -1999 yılında çeşitli sanatçıların yeraldığı ilk Türk Rap albümü "Yeraltı Operasyonu" albümünde ilk projesi olan "SILAHSIZ KUVVET" ismiyle yer aldı ve en fazla dikkati çeken kişi oldu.
    -2001 yılında ilk albümü SILAHSIZ KUVVET "Sözlerim Silahim"ı çıkardı.
    -2002 yılında ikinci albüm SILAHSIZ KUVVET "İhtiyar Heyeti” çıktı.
    -2002 "SAGOPA KAJMER’i yarattı, ismiyle ayni adi taşıyan bir albüm çıkardı.
    -2002 yılında CEZA "Med Cezir" albümünün prodüktörlüğünü yaptı..Albümün tüm müziklerini kendisi yaptı.
    -2003 yılında yeni albümü "Bir Pesimistin Gözyaşları" albümünü tamamladı ve 2004 yılında double olarak 150 dakika süren bir albüm piyasaya çıkarttı. Yepyeni bir sound yaratarak büyük dikkat çekti.
    -2004 yılında FUCHS "Huzur N Darem" albümünün prodüktörlüğünü yaptı.
    -2004 Cem Yılmaz’ın G.O.R.A. filminin Soundtrack müziklerini yaptı. "Al 1de Buradan Yak isimli parçaya video klip çekti.
    -11.08.2005 tarihinde, kendi albümlerini çıkarmak ve yeni yeteneklere daha geniş imkanlar sunarak, kapılar açmak üzere Kolera ile kendi plak şirketleri ''Melankolia Müzik”i resmen kurdular.
    -2006 yılında Kafile adlı ilk Compilation albümü Melankolia etiketiyle çıkardılar.
    -2006 Pesimist EP 4
    -2007 yılında Kolera ile düet albümleri olan ''İkimizi Anlatan Birşey'' Melankolia etiketiyle müzik marketlerdeki yerini aldı.
    -2008'de yeni solo albüm ''Kötü İnsanları Tanıma Senesi''
    -2008 EP5 ''Kör Cerrah''(5 Parmak) *Ateşten Gömlek,*Muamma,*Aşk Yok Artık,*Fırtına ve Şimşek,*Hep Taarruz Var.
    2009 Sagopa Kajmer ''Şarkı Koleksiyoncusu''
    2009 Beslenme Çantam ft Kolera
    2009 Hain ft Kolera
    2009 Pesimist Orkestra Ep
    -Dj MicCheck Türkiye'de "turntablizm" akiminin öncüsüdür.(plaklarla scratch show)
    -Istanbul'a yerleştikten sonra müzik çalışmaları ve üniversite eğitiminin yanı sıra en güçlü radyolarda müzik direktörü ve DJ olarak çalıştı.
    -h2000 ve j&b festivallerinde DJ'lik yaptı.Yurt dışında çeşitli yerlerde Dj'lik yaptı.
    Çok önemli bir müzik birikimi ve arşivine sahip Dj MicCheck "Sagopa Kajmer" kimliğiyle "PESIMIST UNDERGROUND RAP" tarzini oluşturmuş , müzik kalitesi ,söz zenginliği ve etkileyici sesiyle kendisini birçok değişik kitleden insana kanıtlamıştır.Yurt dışından sanatçılara da altyapı müzikler hazırlamıştır.
    ZeyNoCann
    ZeyNoCann
    Yeni Üye Ona Göre
    Yeni Üye Ona Göre

Cinsiyetim Cinsiyetim : Kadın
    Kayıt Tarihim Kayıt Tarihim : 24/01/10
    Yaşım Yaşım : 30
    MemLeketim MemLeketim : Trabzon
    Mesaj Sayım Mesaj Sayım : 14

Sagopa Kajmer Biyografi (ingilizce/Türkçe) Empty Geri: Sagopa Kajmer Biyografi (ingilizce/Türkçe)

Mesaj tarafından ZeyNoCann Cuma Ocak 29, 2010 1:53 pm

samsunnluyymuşş yaaa Sagopa Kajmer Biyografi (ingilizce/Türkçe) 879464) karadenizlii o daa
    (fog)'(x)
    (fog)'(x)
    Sagopa Kajmer Biyografi (ingilizce/Türkçe) CouronnePatRoN
    PatRoN

Cinsiyetim Cinsiyetim : Erkek
    Kayıt Tarihim Kayıt Tarihim : 14/01/10
    Yaşım Yaşım : 34
    MemLeketim MemLeketim : Yarimin Yanı
    Mesaj Sayım Mesaj Sayım : 2732

Sagopa Kajmer Biyografi (ingilizce/Türkçe) Empty Geri: Sagopa Kajmer Biyografi (ingilizce/Türkçe)

Mesaj tarafından (fog)'(x) Cuma Ocak 29, 2010 1:55 pm

Kanlar aynı Sagopa Kajmer Biyografi (ingilizce/Türkçe) 211992

Forum Saati Çarş. Mayıs 15, 2024 7:34 am