|| Kopuk GençLik || Zamane GençLerin SanaL Mekanı ||

OOOPS Bİ DAKKA KARDEŞ !

Şimdi Hacı Sen Bu Foruma Zati Üyeysen Sorun Yok,Giriş Yap.

Haa Yok Üye FeLan DeğiLim Üye oLupta Ne İşime Yarıyacak Diyorsan Oku;
Komedi,Arkadaşlık,İyi Vakit,Sanal Bi Aile Hatta Yetim ve Öksüz KardeşLerimize Sanal Ana ve Babada Oluruz Üye oL Yeter...

Join the forum, it's quick and easy

OOOPS Bİ DAKKA KARDEŞ !

Şimdi Hacı Sen Bu Foruma Zati Üyeysen Sorun Yok,Giriş Yap.

Haa Yok Üye FeLan DeğiLim Üye oLupta Ne İşime Yarıyacak Diyorsan Oku;
Komedi,Arkadaşlık,İyi Vakit,Sanal Bi Aile Hatta Yetim ve Öksüz KardeşLerimize Sanal Ana ve Babada Oluruz Üye oL Yeter...

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sayfayı FaceBook'ta Paylaş
Design By Sahirâne Design ©️
Tıkla Beğen
Erzurum

KoLo~Son İstasyon Dergisi

Armoni
    Armoni
    KoLo~Son İstasyon Dergisi CouronnePatRoN
    PatRoN

Uyarı Seviyesi Uyarı Seviyesi : Uyarı Yok !
    Cinsiyetim Cinsiyetim : Kadın
    Kayıt Tarihim Kayıt Tarihim : 17/04/10
    Yaşım Yaşım : 32
    MemLeketim MemLeketim : Yarimin Yanı
    Mesaj Sayım Mesaj Sayım : 669

KoLo~Son İstasyon Dergisi Empty KoLo~Son İstasyon Dergisi

Mesaj tarafından Armoni Salı Nis. 20, 2010 4:32 pm

İnzivaya Çekilmeyen Bir hastalık KOLERA

“Kendim olduğum için buradayım,
    Piyasada kabul görmek için ödün vermem”

Son istasyon:Kolera öncelikle Son İstasyon dergisi olarak Sago’ ya ve Melankolia ailesine çok selam ederiz. Geçtiğimiz kış gerçekleştirdiğimiz Sagopa Kajmer röportajı çok ses getirmişti ve onunla yapılan en iyi röportajlardan birisi olarak kayıtlara geçmişti.Umarım bu röportaj da ‘rap müzik sizin içi ne ifade ediyor-rap’e nasıl başladınız’ tarzındaki gençlik dergileri klişeliğinden uzak bir şekilde nitelikli kelamlarla dolu olur inşallah… Vira bismillah diyerek çok sık röportaj vermenizin mütevvelit – aynı sorulara, aynı cevaplar-baygınlığıyla başlamak isterim.Sago ve siz yalnızca basılı dergilere değil birçok internet sitesine de neredeyse 15 günde bir röportaj veriyorsunuz.İnsanları kırmak mıdır bu olay?İ Yoksa merkez medya yer alabileceğiniz çok fazla program olmasından ötürü sevenlerinizle bu yolla buluşma isteği midir?

Kolera:Benim yayımlanmış çok az röportajım var 98-09 yılları arasında toplasanız 10-15 röportajım vardır.Bunlar sadece 3-4 tanesi internet sitesi röportajıdır.Sagopa da 15 günde 1 röportaj vermiyor bir yanlışınız var.Onun da toplasanız ancak 4-5 tane site röportajı vardır.Sevenlerle buluşma açısından röportaj iyi bir yol fakat soruları duyana kadar ne ile karşılaşacağınızı bilmiyorsunuz.Birçok röportajı da sorular geldikten sonra geri çeviriyoruz aslında az ve öz bir röportaj arşivimiz var.

Son İstasyon:Peki, röportajlardan sıkıldığınız oluyor mu? Örneğin Kolera’nın Go Girl dergisinde ne işi var diyorlar?

Kolera:Röportajlardan sıkıldığım olmuyor, beni düşüncesizce başlıklar, klişe sorular,patavatsız beyanlar yada cevaplarımın değiştirilmesi sıkıyor,Go Girl’e gelince yaşı küçüklere hitap etmediğimi düşünüp beni o dergiye yakıştırmamışlardır belki ama ben kendisine hitap ettiğimi düşünen herkesse müzik yapıyorum.Benim dinleyicilerimin arasında yaşı 12 olanda var 32 olan da.Benim için 2’side birdir diğer bakımından farkları yok.Gerçek dinleyicilerime gelince elini taşın altına koyup benim için erkek başına gider Go Girl’ü de alır, Son İstasyon’u da cevaplarımı değiştirmedi beni hayal kırıklığına uğratan hep büyük gazetelere verdiğim röportajlar olmuştur.

Son İstasyon:Beyaz Show’da Beyazıt Öztürk ’ün sizi aynı kişiler mi dinler sorusuna “evet ama Sago’yu dinleyen beni dinlemiyor gibi bir durum var “ cevabınızın üzerinden aylar geçti ama yankıları hala sürüyor.Dinleyicileriniz sizi bir bütün olarak gördüğünden bu sözlerinize bir hayli içerlediler sanırım?

Kolera:Öyle oldu hakikaten üzüldüm ama onlar kendi sevgilerinin büyüklüğünden böyle kötü hissettiler.Kendileri çok seviyor takip ediyor albümlerimi satın alıyor fakat her Sago’yu dinleyen aynı şeyi yapmıyor,Bana sorulan sorunun cevabı hoşlarına gitmese de amacım oydu doğruyu söylemekti o an kırılacaklarını hiç hesaba katmadım açıkçası.

“Artık içime sinmeyen tek bir söz,
    tek bir flow kullanmıyorum.”

Son İstasyon:İyi işler çıkartmış olan hayran siteniz Kolorap kapandı.Geçtiğimiz aylarda büyük gürültülerle 150 bin üyeli sagopakajmer.org kapandı.Şu aşamada neler oluyor?Siteler sizlerin isteğiyle mi kapandı? Yola sadece kendi resmi aileniz olan MF ile mi devam kararı aldınız?

Kolera:Siteler bizim isteğimizle kapandı.Onlar da çok emek verdi sağ olsunlar ama olmadı bizi koruyamadılar.Tüm fan siteleri için gene söylüyorum gerçekten bizi seviyorlarsa sizi sevdiğimiz için site açtık demesinler,Sagopa Kajmer ve Kolera’nın offical web sitesi melankolia.com.tr ye gelsinler o zaman biz onlara gerçek sevenlerimiz diyelim.Bir destek vermek istiyorlarsa bunu bizim sitemiz dahilinde de yapabilirler.Hiç kimse sizin işinizi sizin gibi korumuyor nitekim tüm fan sitelerinde şahsımıza hakaretler var.Biz fan sitesi istemiyoruz ismimizi bile izinsiz kullanıyorlar.Önceden her şey güzeldi ama artık Rap dinleyince kitlesi çok genişledi ve hakaretler haddini aştı, kontrol edemiyorlar bazıları da bilerek dokunmuyor o yüzden adımızı taşıyan sitelerin hiç birine rızamız yo.Sonuçta bütün fan siteleri melankolia.com.tr de çıkan haberleri sitelerine kopyalıyor amaç daha rahat yazıp çizmek, kendi ismimizle yayın yapan sitelerde eleştirilmeye rızamız yok,hem bu şekilde bölünmeler oluyor biz bilmem ne org tayfasıyız, biz bilmem ne net tayfasıyız diye bu hiç sevmediğimiz bir tablo.

Son İstasyon: Duyduğumuz kadarıyla Kafile 2 için hazırlıklar yapılıyormuş.Bu albümle birlikte yasal olarak yer üstüne çıkacak olan Mc ve grupları nitelik-lirik kalitesi olarak nasıl buldunuz.?

Kolera:Hem umutlandım hem hayal kırıklığı yaşadım çünkü birçoğunu dinlerken Sagopa Kajmer’in sözlerinin yerleri değiştirilerek tekrar yazılmış bir şarkıyı dinliyor gibi hissettim.Biz bu pesimist akımın emektarlarıyız fakat her birimiz kendine has tarzını çıkarabilmeli, biraz kafa yorarak bunu yapabilirler.Çok güzel parçalar var 4-5 çuval demo geldi ama çok azı son elemeye kaldı.Yeraltı kafilesi tamamlandı sayılır, zevkli, renkli, değişik bir albüm olacak inşallah ama tabi ki nitelik ve lirik bakımından çok daha iyi olabilirler, zamanla olacaktır da bu yılın en iyilerini bu albümde topladık, şimdiden parçalar dilimize dolandı, albüme giremeyenler de üzülmesin bu ne il Kafile ne de son olacak inşallah, biz yaşadıkça ve bu işe devam ettikçe yeraltında kalan Türk Rapine destekçiyiz,rap aşkıyla dolu Mc’lere elimizi uzatmaya devam edeceğiz.

Forum Saati Cuma Mayıs 03, 2024 4:34 am